میان بونت اب بند

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  • نظرات : بدون دیدگاه

میان بونت اب بند به سه نوع پلاستیکی،چدنی،فنری تقسیم شده است:
میان بولت آب بند پلاستیکی:
قطعه ای کارآمد برای آب بند نمودن انواع سازه های بتنی نظیر مخازن و استخرها که نیاز به آب بندی دارند.
میان بلت پلاستیکی برای عبور بلت در قالب بندی استفاده می شود و دارای ۸ قطعه به شرح زیر می باشد:
لوله آجدار پلاستیکی : قطعه میانی میان بلت پلاستیکی برای عبور بلت از ان استفاده می شود .(۱عدد)
رابط میان بلت : قطعه متصل به لوله آجدار که وظیفه درگیری با بتن را دارا میباشد .(۲عدد)
مخروطی میان بلت : قطعه انتهایی میان بلت پلاستیکی که پس از بتن ریزی از داخل بتن خارج می شود .(۲عدد)
استاپر یو : قطعه آب بند کننده داخلی میان بلت پلاستیکی(۱عدد)
استاپرتی: قطعه آب بند کننده خارجی میان بلت پلاستیکی(۲ عدد)
محصول فوق از نظر کارایی و تحمل فشارهای هیدرولیکی،مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید میگردد و محل عبور بلت

را به صورت ۱۰۰%آب بند میکند.

میان بولت اب بند فنری:
میان بولت آب بند فنری یا همان فلزی در سازه هایی استفاده میشود که نیاز به اب بندی داشته باشد.میان بولت تامین کننده فاصله دو پنل و تحمل کننده فشار جانبی بتن میباشد که در ۲ انتها ان دو مهره فنری خاص مشاهده میشود
میان بولت آب بند چدنی:
میان بولت چدنی از جنسی سخت و نشکن است که بر خلاف میان بولت آب بند فنری اندازه ان ثابت است وتمام مهره و واشر های ان به پشت بند های عمودی قالب بسته است و پس از بتن ریزی تمام ان زیر بتن میماند. وظیفه میان بولت آب بند چدنی نگه داشتن و مقابله از نفوذ اب به درون قالب است.


موارد مصرف و نوع استفاده از میان بولت آب بند:
موارد مصرف : میان بلت آب بندی که می خواهیم به شما معرفی کنیم در نوع خود منحصر به فرد می باشد و از جنس مواد پلاستیکی و پلیمر های صنعتی با خاصیت آنتی اسیدی ساخته شده است. ساختار، شکل هندسی و مکانیزم این میان بلت آب بند به نوعی می باشد که نفوذ پذیری آب را از سطح خارجی و داخلی میان بلت آب بند، کاملا قطع می سازد .

بر اساس نتایج آزمایش های انجام شده طبق ( ۱۹۹۱-Part5- DIN1048) مقادیر نفوذ آب در محل های میان بلت آب بند فقط ۵٫۵ میلیمتر بوده است. در صورتی که استاندارد نفوذ پذیری به داخل بتن ۲۵ میلیمتر اعلام شده است.ضمن اینکه دارای قیمت بسیار مناسب و توجیه پذیر اقتصادی نسبت به قطعات مشابه فلزی میان بلت آب بند می باشد.این میان بلت آب بند برخلاف میان بلت قبلی شامل ۱۰ قطعه می باشد و به صورت مونتاژ به هم متصل می شوند.

الف- یک قطعه لوله ی PVC فشار قوی مضرس شده جهت از بین بردن سطح صیقلی لوله و درگیری بتن اجرا شده بالوله و جلوگیری از از نفوذ احتمالی آب

ب-۲ عدد مخروط ناقص به ارتفاع ۴۰ میلیمتر برای عبور بلت فلزی ۱۶ تا ۱۸ میلیمتر طراحی و ساخته شده است.

ج-۲ عدد قرقره ی آب بند روی لوله(waterstop pulley) به نوعی طراحی شده است که نفوذ پذیری آب را از روی آن غیر ممکن می سازد.

د- سه قطعه لاستیک آب بند داخل لوله (AQUAFIX) تهیه شده است که ۲ قطعه آن لبه دار و یک قطعه بدون لبه که در محیط آن حلقه های برجسته ای در نظر گرفته شده است که در زمان قرار گرفتن در داخل لوله ی فشار قو ی تا بیش از ۱۰ اتمسفر فشار آب را به تنهایی تحمل نموده وکاملا مانع نفوذ پذیری آب از داخل لوله می شود.

نحوه استفاده :

با مونتاژ کردن مخروط ناقص(Cone) و قرقره ی آب بند روی لوله (Waterstop Pulley) ولوله ی مضرس شده فشار قوی به یکدیگر میان بلت آب بند تهیه می شود. برای بستن قالب های دیواره های مخازن آب میان بلت آب بند را ما بین دو قالب اطراف دیوارقرار داده و بلت فلزی دو سر دنده شده ی ۱۶ یا ۱۸ میلیمتر را از آن عبور داده و مهره های خروسکی را محکم می کنیم و سپس عملیات بتن ریزی را انجام می دهیم.سپس قالب ها را باز کرده و با همان بلت فلزی با حرکت های چپ و راست و بالا و پایین، مخروط ناقص را از داخل میان بلت آب بند و دیوار بتنی بیرون می آوریم و پس از گذشت چند روزمحل عبور بلت را با سه قطعه آب بند داخل لوله(AQUAFIX) به ترتیب توضیح زیرمسدود می کنیم.( ادامه در صفحه بعد)

ابتدا با پاشیدن آب محل میان بلت آب بند و داخل لوله ی میان بلت را کاملا خیس می کنیم سپس با خیس کردن آب بند داخل لوله بی لبه آن را به وسیله ی سنبه ای به طول ۲۵ سانتیمتر که قطر آن هم اندازه قطر لوله می باشد با ضربه های چکش ۵ کیلویی در وسط میان بلت آب بند قرار می دهیم و به همان روش آب بنئ های لبه دار را یکی از داخل مخزن و دیگری را از خارج وارد میان بلت آب بند نموده و سپس محل فرو رفتگی مخروط ناقص را با گروت کاملا پر کرده و با ماله به گونه ای صاف می کنیم نا هیچ شکافی بین بتن و گروت دیده نشود.بدین صورت محل میان بلت آب بند کاملا آب بند می شود

قالب فلزی بتن , داربست مدولار